Múzeum Mobilov Dobšiná je súkromná zbierka viac ako 1500 mobilných telefónov.

Chcete sa prísť pokochať históriou mobilných telefónov? Stačí napísať a dohodnúť sa. V múzeu máme cez 1500 mobilov. Chceme ich zachovať pre budúce generácie, lebo dnes je trend úplne inde a mobil sa stáva spotrebiteľským tovarom. Snažíme sa zachovať tieto kúsky, ako odraz doby, kedy záležalo aj na dizajne prístroja a nie len na tom, čo sa odohrávalo na displeji.

Otváracie hodiny

• Po - Ne

Otvorené po dohode

• Na vyžiadanie

Vyrastali sme na mobiloch, ktoré boli iné ako dnes. Dnes to je o tom, čo sa odohráva na displeji. To je všetko. História bola však úplne iná. Niekedy malo zmysel si mobil chytiť a vyskúšať. Potešiť sa. Dnes už mobil nemá ducha. Je to len multimediálny displej. Nič viac.

• HISTÓRIA MÚZEA

• Múzeum vzniklo zo súkromnej zbierky viac ako 1500 kusov telefónov. Cieľom je zachovať tieto kúsky technickej histórie, kedy telefóny neboli len čierne placky s displejom. Nie raz to boli dizajnové a na svoju dobu aj technické skvosty.

Múzeum a zbierka sú dostupné aj pre verejnosť, no je potrebné si dohodnúť obhliadku dopredu.

• ZNAČKY

• NOKIA